ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966490
*
nr 596 6490
Spegel
1800-tal, höjd: 33
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 17:06:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 20:29:46
1
300 kr
30/8 18:31:34
2
300 kr
30/8 18:33:11
2
Vinnande bud
31/8 12:56:06
3
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 596 6490
Spegel
1800-tal, höjd: 33
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 20:29:46 | 1 | 300 kr |
30/8 18:31:34 | 2 | 300 kr |
30/8 18:33:11 | 2 | Vinnande bud |
31/8 12:56:06 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53